Zmęczony minimalizm

Zmęczony wczorajszym zwiedzaniem marzyłem by dzisiaj jeździć bliżej domu. Udało się!

Polecam środowy wpis krajoznawczo-turystyczny. Trochę się nad nim napracowałem. Dzisiaj będzie krócej bo należy mi się odpoczynek.


Bloki na Przymorzu. Po lewej tzw. "Morek" od Jerzego Morka - architekta. Na wprost falowiec od południowej strony - tej mniej kolorowej, obdrapanej. Teren między ulicami Kołobrzeską i Jagiellońską w Gdańsku

Wczoraj było w sumie 56 km na rowerze i ponad 200 metrów przewyższeń. Dzisiaj 35 km i 60 metrów przewyższeń. Najbardziej cieszy mnie to, że mimo krótszego dystansu i czasu w jakim rozwoziłem jedzenie zarobiłem podobne pieniądze. Jak na realia takiej pracy to niezłe (29 zł/h). To oznacza, że był dzisiaj duży ruch.

Na pierwsze zlecenie czekałem około 20 minut, ale kolejne przychodziły jedno po drugim. Do tego stopnia, że marzyłem o chwili odpoczynku. Ciężko mi się jeździło mimo, że pogoda była idealna. Słońce, maseczka nie robi się od razu wilgotna, wróciłem do lżejszych butów i kurtki. Tylko te nogi jakieś takie słabe po środzie. Czułem każdy podmuch wiatru.

Na szczęście w tej pracy nie trzeba się spieszyć. Czasy są odpowiednio dobrane. Dzisiaj w zasadzie nie miałem opóźnień. Może jakieś 5-6 minut z winy systemu, który kazał mi jechać po daleką pizzę.

Po 2h w końcu miałem 10 minut na odpoczynek na skwerku pod blokiem. Kolejna zaleta zieleni - można tam zdjąć maseczkę. Szło dobrze bo poruszałem się ciągle po Przymorzu, Oliwie. Raz byłem też na Żabiance.

Widać to na mapie. Jakbym jeździł po jednym kwartale.

Było kilka ładnych widoków.


Widok z bloku przy ulicy Gospody 5 w Gdańsku

Pierwszy z Żabianki z samej góry.


Widok z bloku przy ulicy Śląskiej 35 w Gdańsku. Ten kościół to tzw. Okrąglak. Pierwszy kościół który obsługiwał falowce. Długo władze nie chciały zezwolić na jego zbudowanie


Widok z ulicy Śląskiej 35 w Gdańsku.

Drugi na klatce na Przymorzu. Ten balkon mnie ucieszył bo nie zawsze jest okazja do zrobienia takich zdjęć.


Widok na balkon bloku przy ulicy Śląskiej 35 w Gdańsku.

Dobra passa trwała bo żaden z 9 kursów nie wywiódł mnie ani do Wrzeszcza ani dalej. Ostatni kurs do biurowców w pobliżu domu. Pracę zakończyłem 10 minut po czasie do którego musiałem być gotowy do przyjmowania zleceń. To dobry wynik. Jeszcze niby było 20 minut w których są lepsze zarobki, ale zrezygnowałem z "totolotka". Nieprawdopodobnym było by dostać kurs, który obsłużył bym w tym czasie. Dom kusił to wróciłem.

106 zł w 3 godziny 40 minut. 26% z tego zabierze mi państwo w podatkach.

Opera Zrzut ekranu_20201022_145937_www.strava.com.png

Opera Zrzut ekranu_20201022_204232_docs.google.com.png


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


7439
Cycling