Dziwnie i nieźle

Udany finansowo dzień. Dziwny jednocześnie.


Gdańsk-Wrzeszcz. Po prawej centrum handlowe Manhattan. NAd nim wysokościowiec Olimp (tzw. dolarowiec) z 1969 roku. Po lewej za nim biurowiec Neptun z 2014 roku.


Tu zaczynałem pracę. Widać nawet na mapie, że się kręce i czekam na kursy. Ściągnęło mnie jednak do Wrzeszcza także żegnaj Oliwo!
Lecimy numerkami kursów:

Opera Zrzut ekranu_20201103_175027_www.strava.com.png

1 - niespodzianka bo dostałem łączone zlecenie, tzw, że pierwsze zlecenie zrobię razem z drugim. Niestety okazało się to jakimś błędem systemu, który coś musiał źle policzyć. Popatrzcie na mapie, że klienci 1 i 2 są dość znacznie oddaleni. Wg systemu miała to być minuta drogi.
2 - jak wyżej, wyszło spóźnienie 16 minut. Dla mnie nawet korzystne bo po 12 mamy lepiej płatne zlecenia,
3 - najcięższy kurs po z premią górską. Ładne jesienne widoki, ale przy okazji zgrzałem się niemiłosiernie. Ciekawy wariant wybrałem bo do klienta jechałem na skróty przez las. Wracałem za to jezdnią, ale trochę dalej.
4 - fajne króciutkie zlecenie,
5 - fajne króciutkie zlecenie,
6 - trochę dalsze zlecenie, ale nadal byłem w dobrej strefie,
7 - kolejne krótkie zlecenie,
8 - stały klient, krótko i trochę z górki,
9 - mogłem już wracać w stronę domu to wracałem, trochę musiałem cofnąć by zrobić kolejne zlecenie na Zaspie,
10 - już wracałem w kierunku domu, ale jeszcze złapała mnie jedna Zaspa. Na dzisiaj starczy.

Pierwsze trzy kursy były dość wymagające. 1 i 3 to górki. Była też mała, ale jednak presja czasu. Gdyby reszta była taka sama to był bym wykończony i zgrzany do granic wytrzymałości. Potem przyszedł czas na fajne krótkie zlecenia i to dzięki nim dzisiejszy dzień wyszedł dość korzystnie.

Była też przygoda z questem za napiwek:

Nie powiem. Gdy klient napisze, że będzie napiwek to jedzie się z większą chęcią

Zastanawiało mnie też jedno tłumaczenie klienta. W tym bloku byłem już wiele razy, ale zupełnie inaczej bym je zrozumiał. Czasami wytłumaczenia potrafią komplikować sytuację. Nieraz klienci myślą z perspektywy kierowcy, a czasami wręcz przeciwnie.


Instrukcja przydatna dla tych, którzy nie wiedzą, że ul. Jesionowa jest jednokierunkowa. Reszta może czuć zakłopotanie, że jest jakiś inny wjazd?


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


13517
Cycling

Opera Zrzut ekranu_20201103_175727_docs.google.com.png