Sanatorium kurierskie

W moim wewnętrznym kalendarzu dzisiaj sobota. Także odpoczywałem aktywnie jeżdżąc na rowerze jako kurier. Takie sanatorium kurierskie ze zwrotem kosztów bo zarobiłem na rękę 71 zł (brutto 100 zł). Było kilka ciekawostek.

Raz: mijałem się kilka razy z naszym kurierem na hulajnodze z wypożyczalni. Bacząc na ich cenę wydawało mi się to absurdalne, ale jednak nie. Porozmawiałem z nim i teraz wiem. Tier ma ofertę 39 złotych na 24 godziny korzystania. Co pół godziny trzeba klikać pauzę i włączać się na nowo. Dobra opcja jak ktoś ma rower w serwisie. Z drugiej strony trzeba dużo jeździć by to się zwróciło.

Dwa: pierwsze sześć zleceń poszło na prawdę sprawnie. Do tego była podwyższona aż 5 złotych stawka także wychodziło wówczas 31 zł/h. Takie zarobki to ja rozumiem! No i się zepsuło. Ponad godzinę czekałem na kolejne zlecenie by mieć te 100 zł brutto.

Poniżej mini-fotorelacja:


Willa Jodłowa - Tannenheim z ulicy Grunwaldzkiej 529. Tak blisko jeszcze nie podchodziłem, ale było warto. Dom z przełomu poprzednich wieków. Widoczna rotunda (dawny ogród zimowy) powstała 20 lat później. Niesamowity detal ma ten dom. Można tu znaleźć ślady rzadkiej w Gdańsku secesji. Szkło tej kopuły jest dwuwarstwowe (szkło zbrojone + niebieskie) Tu więcej


Rotunda z dawnym ogrodem zimowym

Sąsiedni domek ogrodnika. Ogród secesyjny, niegeometryczny


Jadąc tu (Norwida 1) myślałem, że jadę na plac budowy. Okazało się, że biurowiec już działa. Stoję właśnie pod daszkiem przed wejściem. Daszek od dołu wyłożono lustrami.


Pilotów 23 - okazało się, że to fajna miejscówka z widokiem na działki między Zaspą a Przymorzem. Z tego wysokiego biurowca zimą te działki wyglądały jak slumsy. Jeżdżę wielokrotnie ścieżką przez nie i lubię zieleń tych działek. Taka oaza w mieście z tajnym przejściem o którym nie wszyscy wiedzą.


Pies - typ potulny misio

Screenshot - 2021-09-28T194134.600.png

Screenshot - 2021-09-28T182427.133.png

No dobra, mam jeszcze trzecie spostrzeżenie. Jak czekałem ponad godzinę na zlecenie to było tak nudno, że z przyjemnością wdałem się w rozmowę z menelami.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


17152
Cycling, Daily Activity