Ciekawy mural przedstawiający kropki ?

Przedstawiam wam kolejny z gdańskich murali. Przypominam, że mamy ich w Gdańsku około setki przy czym aż 60 jest na jednym osiedlu - na Zaspie. Spacer wśród blokowisk staje się tym samym spacerem po galerii malarstwa wielkoformatowego. Zresztą, chętnie zapraszam na taki spacer lub wycieczkę - ledwo przedwczoraj organizowałem wycieczkę rowerową po tej galerii.

Co myślicie o takim muralu:

Przedstawia kropki. Jeszcze jedno zdjęcie:

Spytałem uczniów co myślą o tym muralu. Uczniowie byli bezwzględni. Ocenili ten mural, że jest: inspirujący, ciekawy, ale też nudny, jednolity, słaby, brzydki, bez pomysłu, zwykły. W skali szkolnej postawili temu malowidłu ocenę DWA PLUS.

Uczniowie nie doczytali napisu na tabliczce u spodu. Tam - BUM!- napisano kto i kiedy stworzył ten mural i w skrócie co on przedstawia. To zapisany kodem binarnym cytat z Witkacego "Sztuka jest odrębnym światem, jest ostatecznym odbiciem jedności bytu". Namalowała go polska grupa PGR ART w 2009 roku. Wówczas hasłem festiwalu były rocznice wybuchu wojny, pierwszego koncertu rockandrollowego, obrad okrągłego stołu oraz właśnie śmierci Witkacego.

Zobaczcie jak inaczej patrzy się na mural gdy wiemy o tej informacji. Dzięki temu pomysłowi artystów, ten mural jest często wymieniany w prasie. Podaje się go jako przykład pomysłowości. Dla mieszkańców stał się też charakterystycznym miejscem w przestrzeni - podobno mieszkańcy umawiają się pod kropkami. A tym czasem w moim rankingu murali (ankietowałem przez lata gimnazjalistów) zajmuje on 58 miejsce na 59 murali.