[Archiwum przejazdów] Z Oliwy do Brzeźna

Poniżej świąteczny przejazd na trasie z Oliwy do Brzeźna ulicami Grunwaldzką, Kołobrzeską, Czarnym Dworem i Gdańską.
Miniaturka (którą na 3speak niestety trzeba dodać) to odrestaurowany niedawno budynek Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Po sąsiedzku do II wojny światowej było molo po którym mamy jeszcze niewielkie pozostałości.

Co na trasie?

Pierwsze sekundy to Aleja Grunwaldzka w Oliwie. Bloki z początku lat 60, kolejne sekundy to biurowce Olivia Business Centre powstałe tu od 2010 roku. Po lewej budynek Fabryki Łożysk Tocznych i Panewek - Bimet. W środku między innymi odlewnia. To taki nasz nadmorski Sosnowiec.

Prywata - w 30 sekundzie przejście dla pieszych o które aktywnie apelowałem i od 2-3 lat ono w końcu jest. Mój mały sukces. No i na tym odcinku jeszcze rok temu można było jechać 70 km/h - też apelowałem skutecznie by obniżyć prędkość do 50 km/h.

1:31 widać biurowce Alchemia również w Oliwie.

Kolejne minuty to ulica Kołobrzeska i przejazd przez Przymorze.

O 4:20 widać falowce przy ulicach Kołobrzeskiej i Rzeczpospolitej.

6:33 widać czerwoną tablicę, że teoretycznie trwa tu już budowa krótkiej drogi rowerowej, która ułatwi przejazd nad morze. Wnioskowałem o to w budżecie obywatelskim i przeszło.

Od 7:40 przejazd ulicą Czarny Dwór. Po lewej Park Reagana, czyli nadmorski bór bażynowy. Zielona przestrzeń nad samym morzem. Prowadzi on do dzielnicy Brzeźno.

10:30 w oddali widać stadion piłkarski.

Ostatnia minuta to przejazd ulicą Gdańską w Brzeźnie. Jej nazwa pokazuje odrębność naszych dzielnic. Ulica Gdańska prowadziła z Brzeźna do Gdańska.

▶️ Watch on 3Speak


Przejazd z Oliwy do Brzeźna ulicacami Kołobrzeską, Czarny, Dworem i Gdańską.

▶️ 3Speak

Dodaję do archiwum kilka filmów z przejazdu na różnych trasach. Postaram się je opisać w miarę upływu czasu.

Świąteczna trasa