Grudniowa Poprzeczka

Przed nami siódma edycja Poprzeczki (ang.Crossbar). Tym razem będziemy rywalizować w okresie świątecznym. Zobaczymy co się będzie dziać po 20 grudnia. Czy niektórzy będą wówczas więcej spacerować, czy wręcz przeciwnie. Może wyniki będą słabsze jak w wakacyjnym sierpniu. Listopadowa edycja jeszcze trwa, ale już mogę napisać, że była dość ożywcza z racji na nowych uczestników😉.

W skrócie chodzi o to by codziennie o tysiąc zwiększać swoją liczbę kroków w raportach actifit. Jeśli trzy dni pod rząd się to nam nie uda to odpadamy. Pełne zasady, bieżące i archiwalne wyniki w arkuszu. Tu można kliknąć i poczytać

Poziom pierwszych dwóch edycji był bardzo wysoki (średnio każdy doszedł do 27 dnia miesiąca). Potem było jakby słabiej (21), ale teraz chyba wychodzimy na prostą (26). Jak widać liderom rywalizacji nie wystarczyło 31 dni miesiąca i 31000 kroków. Grali dalej i dzień w dzień podnosili poprzeczkę o 1000 kroków. Można powiedzieć, że w licząc w ten sposób lipiec liczył w 41 dni a sierpień 32.

Wyjaśniam od razu, że w przypadku liderów wyniki dwóch kolejnych edycji się na siebie nakładały. Przykład: 35 dzień edycji czerwcowej wypadł... 5 lipca. Lider publikując wówczas raport 35100 kroków zaliczył wysokość czerwcową (35000) oraz lipcową (5000 kroków).

Translation link

image.png

Widać, że niektórzy brali udział w każdej edycji. Widać też, że w czerwcu i lipcu wyniki były najwyższe

image.png

Powyżej wyniki pięciu edycji. Edycja listopadowa jeszcze trwa

Wszystkie zakończone edycje wygrał @merthin. W czerwcu przed browery i sk1920, w lipcu przed cezary-io i browery, w sierpniu przed @racibo i @ilodz24hd, we wrześniu przed @ilodz24hd i @browery. W październiku przed @browery i @sandraa1. W listopadzie wiadomo, że wygra ktoś z piątki: merthin, sandraa1, matthew1, deepresearch lub racibo. Jak widać debiutanci zmienili przebieg rozgrywki.

Jakie zmiany?

Brak. No chyba, że macie jakieś pomysły na zmiany.

Uczestnicy

Z góry do bieżącej edycji zapisuję tych, którzy bawili się w poprzednich miesiącach. Zachęcam do spróbowania. Jeśli zauważę, że przez 3 dni nie ma żadnego raportu to uczestnika przeniosę do nieaktywnej części tabeli. W ten sposób można się wycofać z rywalizacji cicho ~"po angielsku".

Wyniki będą w komentarzach pod tym wpisem przez całą edycję. Zachęcam do aktywności bo już wiem, że nie zawsze się wyrobię z publikacją. Reguły poprzeczki są dość proste. Na szczęście łatwo można tu nadrobić zaległości.

Kwestii nagród i wpisowego nie unormowaliśmy, ale wymyśliłem ciekawy algorytm. Pulę nagród dzielę między uczestników w zależności od:

  • naszego osobistego wyniku w danej edycji,
  • naszej średniej ze wszystkich edycji.

Czyli jeśli np. zajmiemy ostatnie miejsce, ale pobijemy swój własny rekord w poprzeczce to zdobywamy największą nagrodę z połowy puli. Jeśli natomiast wygramy, ale będzie to nasz najgorszy wynik w historii poprzeczek to dostaniemy największą nagrodę z połowy puli za zwycięstwo, ale najmniejszą nagrodę za wynik osobisty.

Im większa pula tym większe nagrody. Pulę wzbogaci na pewno wynagrodzenie za ten wpis. Będę tu na bieżąco uaktualniał stan sakiewki.

Tu poniżej w komentarzach będzie na bieżąco prezentowana sytuacja. Zachęcam też do samodzielnego uzupełniania arkusza, który to wszystko liczy.

Zachęcam do klikania itp - wtedy wiadomo, że warto to robić.