Listopadowa Poprzeczka

No i zaraz minie pół roku od pierwszej edycji Poprzeczki (ang.Crossbar). Liczba uczestników ostatnio wzrosła także jest nadzieja, że jeszcze trochę pociągniemy😉.

W skrócie chodzi o to by codziennie o tysiąc zwiększać swoją liczbę kroków w raportach actifit. Jeśli trzy dni pod rząd się to nam nie uda to odpadamy. Pełne zasady, bieżące i archiwalne wyniki w arkuszu. Tu można kliknąć i poczytać

Poziom pierwszych dwóch edycji był bardzo wysoki (średnio każdy doszedł do 27 dnia miesiąca). Potem było jakby słabiej (21), ale teraz chyba wychodzimy na prostą (26). Jak widać liderom rywalizacji nie wystarczyło 31 dni miesiąca i 31000 kroków. Grali dalej i dzień w dzień podnosili poprzeczkę o 1000 kroków. Można powiedzieć, że w licząc w ten sposób lipiec liczył w 41 dni a sierpień 32.

Wyjaśniam od razu, że w przypadku liderów wyniki dwóch kolejnych edycji się na siebie nakładały. Przykład: 35 dzień edycji czerwcowej wypadł... 5 lipca. Lider publikując raport 35100 kroków zaliczył wysokość czerwcową (35000) oraz lipcową (5000 kroków).

Translation link

image.png
Jak widać w czerwcu i lipcu wyniki były najwyższe. Z drugiej strony sierpniowa zadyszka pozwoliła mi na zajęcie 3 miejsca

Screenshot - 2021-11-15T204114.142.png
Powyżej wyniki pięciu edycji

Wszystkie edycje wygrał @merthin. W czerwcu przed browery i sk1920, w lipcu przed cezary-io i browery, w sierpniu przed @racibo i @ilodz24hd, we wrześniu przed @ilodz24hd i @browery. Teraz (edycja październik) która jeszcze trwa) wygrał @metrhin przed @browery i @sandraa1.

Jakie zmiany?

Wymyśliłem jedną. Poprzeczka będzie się teraz pisała z wielkiej litery. Tyle zmian. Co do liczby uczestników to w zeszłej (październikowej) edycji przybyło dwóch uczestników. Teraz dochodzi @zimnaherbata. Możecie też zapraszać innych jeśli macie kogoś na oku. Może @deepresearch @matthew1?

Z góry do bieżącej edycji zapisuję tych, którzy bawili się w poprzednich miesiącach. Zachęcam do spróbowania. Jeśli zauważę, że przez 3 dni nie ma żadnego raportu to uczestnika przeniosę do nieaktywnej części tabeli. W ten sposób można się wycofać z rywalizacji cicho ~"po angielsku".

Wyniki będą w komentarzach pod tym wpisem przez całą edycję. Zachęcam do aktywności bo już wiem, że nie zawsze się wyrobię z publikacją. Reguły poprzeczki są dość proste. Na szczęście łatwo można tu nadrobić zaległości.

Kwestii nagród i wpisowego nie unormowaliśmy, ale wymyśliłem ciekawy algorytm. Pulę nagród dzielę między uczestników w zależności od:

  • naszego osobistego wyniku w danej edycji,
  • naszej średniej ze wszystkich edycji.

Czyli jeśli np. zajmiemy ostatnie miejsce, ale pobijemy swój własny rekord w poprzeczce to zdobywamy największą nagrodę z połowy puli. Jeśli natomiast wygramy, ale będzie to nasz najgorszy wynik w historii poprzeczek to dostaniemy największą nagrodę z połowy puli za zwycięstwo, ale najmniejszą nagrodę za wynik osobisty.

Im większa pula tym większe nagrody.

W tym miesiącu pula wynosi rekordowe 66 HIVE.
Ja dorzucam do puli 35 HIVE,
@deepresearch dorzucił 25 HIVE,
@merthin dorzucił 6,105 HIVE (=5 HBD).

Tu poniżej w komentarzach będzie na bieżąco prezentowana sytuacja. Zachęcam też do samodzielnego uzupełniania arkusza, który to wszystko liczy.

Zachęcam do klikania itp - wtedy wiadomo, że warto to robić.