Październikowa #poprzeczka czyli V edycja rywalizacji actifit

No i mamy już piątą, równie jubileuszową jak poprzednia😉, edycję #poprzeczki (ang. crossbar). Poziom pierwszych dwóch edycji był bardzo wysoki (średnio każdy doszedł do 27 dnia miesiąca). Miesiąc temu było jakby słabiej (21), ale teraz widzę, że odbijamy się (23+).

Translation link

W skrócie chodzi o to by codziennie o tysiąc zwiększać swoją liczbę kroków w raportach actifit. Jeśli trzy dni pod rząd się to nam nie uda to odpadamy. Pełne zasady, bieżące i archiwalne wyniki w arkuszu. Tu można kliknąć i poczytać

image.png

image.png

Powyżej wyniki trzech edycji

Trzy pierwsze edycje wygrał @merthin. W czerwcu przed browery i sk1920, w lipcu przed cezary-io i browery a w sierpniu przed @racibo i @ilodz24hd. Teraz (edycja wrześniowa, która jeszcze trwa) wygra ktoś z trójki @metrhin, @browery i @lodz24hd.

Jakie zmiany?

Zmiany zależą od uczestników. Także w zasadzie może ich nie być. Z góry do bieżącej edycji zapisuję tych, którzy bawili się w poprzednich miesiącach (@sk1920 @asia-pl @grecki-bazar-ewy i wymienieni wcześniej). Tych co chcą dołączyć zachęcam do komentarzy i do zapraszania znajomych. Zachęcam do spróbowania. Jeśli zauważę, że przez 3 dni nie ma żadnego raportu to uczestnika przeniosę do nieaktywnej części tabeli.

Wyniki będą w komentarzach pod tym wpisem przez całą edycję. Zachęcam do aktywności bo już wiem, że nie zawsze się wyrobię z publikacją. Miałem pracowity miesiąc, ale reguły poprzeczki są dość proste. Łatwo można zadrobić zaległości.

Kwestii nagród i wpisowego nie unormowaliśmy, ale wymyśliłem ciekawy algorytm. Pulę nagród (na razie 50 HIVE: moje 45 HIVE+ 5 HIVE @merthin) dzielę między uczestników w zależności od:

-średniego wyniku w danej edycji,
-naszej średniej ze wszystkich edycji.

Im większa pula tym większe nagrody.

Tu poniżej w komentarzach będzie na bieżąco prezentowana sytuacja. Zachęcam też do samodzielnego uzupełniania arkusza, który to wszystko liczy.

Zachęcam do klikania itp - wtedy wiadomo, że warto to robić.


Edycja już minęła także dodam podsumowanie:

Podsumowanie październikowej poprzeczki

Było ciekawie bo mieliśmy nowych uczestników, którzy aktywnie włączyli się do rywalizacji. Z całej rozgrywki wynotowałem kilka wydarzeń: pierwsze zrzutki, dwie kolejne zrzutki i udane próby, kolejne odpadnięcia z rozgrywki no i zwycięstwo. Tym razem wygrał @merthin. Jak do tego doszło?

Początek był dość zwyczajny. Pierwsze 5 dni było perfekcyjnych. Brak zrzutek.
Potem pojawiły się pojedyncze potknięcia (sk1920, grecki-bazar-ewy)

Od 10 dnia rozgrywki potknięcia były już codziennością.

No i teraz zaczynam litanię:

dnia 14 odpadła @asia-pl
dnia 16 odpadła @grecki-bazar-ewy, ale przed odpadnięciem obronił się @ilodz24hd
dnia 17 przed odpadnięciem obronił się @sk1920
dnia 18 przed odpadnięciem obronił się racibo
dnia 19 odpadł ilodz24hd
dnia 21 przed odpadnięciem obronił się @ervin-lemark
dnia 24 przed odpadnięciem obronił się ervin-lemark
dnia 25 przed odpadnięciem obronił się sk1920
dnia 25 odpada @racibo
dnia 27 odpada @cezary-io
dnia 27 przed odpadnięciem obronił się ervin-lemark
dnia 30 przed odpadnięciem obronił się ervin-lemark i @merthin
dnia 30 odpada sk1920
dnia 33 przed odpadnięciem obronił się @browery
dnia 34 przed odpadnięciem obronił się merthin
dnia 34 odpada @sandraa1
dnia 36 odpada browery

W ten sposób na placu boju został tylko jeden uczestnik. Mamy zwycięzcę - merthin, który odpada 40 dniu rozgrywki (40 października = 9 listopada).

Średni każdy z nas dotarł do granicy 24000 kroków. Trzy razy było lepiej, raz było gorzej. Nie licząc debiutantów nikt nie pobił swojej "poprzeczkowej" życiówki. Najmniej brakowało merthin - 5 dni.

Jakieś wasze odczucia?
Z mojej strony w zeszłym miesiącu nie cudowałem i po prostu robiłem swoje. Tak mi się akurat ułożyło, że był to wynik bardzo średni, ale nie ma też powodu do wstydu.