Wrześniowa #poprzeczka czyli IV edycja rywalizacji - zasady, przebieg i wyniki

No i mamy już czwartą, również jubileuszową 😉 edycję #poprzeczki.

W skrócie chodziło o to by codziennie o tysiąc zwiększać swoją liczbę kroków w raportach actifit. Pełne zasady, bieżące i archiwalne wyniki w arkuszu.

Zanim rywalizacja się rozpoczęła to wróćmy do przeszłości. Tu zrzut ekranu z przeszłych rywalizacji:

image.png

image.png

Powyżej wyniki trzech edycji (czerwiec, lipiec, sierpień)

Wszystkie te trzy edycje wygrał @merthin. W czerwcu przed browery i sk1920, w lipcu przed cezary-io i browery a w sierpniu przed @racibo i @ilodz24hd.

We wrześniu nie było żadnych zmian zasad rywalizacji. Z góry do edycji zapisałem tych, którzy bawili się w lipcu, czy sierpniu. Tych co chcą dołączyć zachęcam do komentarzy. Jeśli zauważę, że przez 3 dni nie ma żadnego raportu to uczestnika przeniosę do nieaktywnej części tabeli.

Wyniki możecie znaleźć w komentarzach pod tym wpisem przez całą edycję. Zachęcam do aktywności bo już wiem, że nie zawsze się wyrobię z publikacją.

Kwestii nagród i wpisowego nie unormowaliśmy, ale wymyśliłem ciekawy algorytm. Pulę nagród (na razie moje 45 HIVE) dzielę między uczestników w zależności od:

  • średniego wyniku w danej edycji,
  • naszej średniej ze wszystkich edycji.

Im większa pula tym większe nagrody.

Tu poniżej w komentarzach będzie na bieżąco prezentowana sytuacja. Zachęcam też do samodzielnego uzupełniania arkusza, który to wszystko liczy.

Zachęcam do klikania itp - wtedy wiadomo, że warto to robić.


A teraz (po ponad miesiącu od startu) dodaje ogólne podsumowanie tego jak wyglądała wrześniowa rywalizacja. Nie będzie bałaganu kolejnych postów.

We wrześniu zaczęło się dość nietypowo bo już 2 dnia rywalizacji mieliśmy strącaną poprzeczkę. @grecki-bazar-ewy weszła w rywalizację chyba jakaś rozkojarzona, jakby poza rywalizacją istniało coś ważniejszego. Na szczęście 6 września wróciła do formy. W międzyczasie pierwsze potknięcie kontrolowane zaliczyłem też ja. 11-stego chwilowe problemy pojawiły się u @asia-pl. 14-stego chwilowe problemy mieli @asia-pl i ja.

Mieliśmy wówczas przecieki od faworytów. @merthin wówczas zapowiadał, że raczej nie czuje się na siłach by we wrześniu przekroczyć 40000, ale do 19-stego nie planuje żadnych zrzutek. Jak było?

15-sty był ostatnim udanym "skokiem" asia-pl. Także po jej trzech zrzutkach mieliśmy już 7 zawodników. Pięciu szło jak burza zaliczając dzień w dzień coraz wyższe wartości.

18-sty to był dzień odpadnięcia asia-pl, ale także początek kłopotów @sk1920 i moich. Dwie zrzutki i decydująca próba kolejnego dnia. @sk1920 strącił, ja przechodzę dalej. To najsłabsza jak dotąd edycja @sk1920.

Błędy pojawiają się już niemal u wszystkich. 19-stego potknięcie zalicza @browery. Następnego dnia @cezary-io. 21-go potyka się @merthin. W ten sposób niepokonanym perfekcjonistą zostaje jedynie @ilodz24hd.

Podium w tamtym momencie wyglądało tak:

  1. @ilodz24hd ; 2. @grecki-bazar-ewy ; 3. @browery

Byłby to wielki sukces @grecki-bazar-ewy, która na tym etapie rozgrywki pięła się w górę.

22-go zaczął się Armagedon. Zrzutki zaliczyli @cezary-io, @grecki-bazar-ewy i ja. Okazało się, że wszyscy zgodnie postanowili odpaść. Trzy zrzutki i o kolejności musiały decydować małe punkty. Na szóstym miejscu kończy @cezary-io, na piątym @racibo, na czwartym @grecki-bazar-ewy.

W grze została "wielka trójka". Przez cały tydzień kolejność w klasyfikacji była identyczna:

  1. @ilodz24hd; 2. @browery; 3. @merthin

28-go nastąpiła zmiana bo pierwsze potknięcie zaliczył @ilodz24hd. To nie lada wyczyn przez 28 dni dzień w dzień poprawiać swoje wyniki. Wyrównał rekord @browery z lipca. Na dwa dni na prowadzenie wskoczył @browery.
W tym czasie @merthin zaliczał kontrolowane, taktyczne zrzutki.

36-go dnia rywalizacji zrzutki zaliczyli wszyscy. Ciekawe w klasyfikacji było to, że mimo strącenia poprzeczki browery utrzymał swoje prowadzenie. Dla @browery był to jednak początek odpadania. Trzy zrzutki no i skończył na trzecim miejscu. Tak jak w lipcu.

Zostało dwóch. 37-go prowadził @merthin, 38-go @ilodz24hd, 39-go merthin i już prowadzenia nie oddał.

Emocje były do końca bo @ilodz24hd swój ostatni raport opublikował dobę po wysiłku. Gdyby było 42000 to by przegonił @merthin, który miał już wtedy trzy zrzutki na koncie.
Przeziębienie, poprzeczka strącona. Wygrywa @merthin.

W imieniu ogona rozgrywki dziękujemy za emocje do końca.
Wielkie gratulacje dla wszystkich.

Także fanfary i poniżej ostateczne wyniki edycji wrześniowej.

image.png

image.png

image.png