Nigdy nie mów nigdy - raport z dzisiejszej przejażdżki jako kurier

Dzisiaj najciekawsza dla mnie była wizyta w moim dawnym liceum. Ale może po kolei.

Na początku rozłożyłem się wygodnie na słonku i czekałem na zlecenia. Ptaki śpiewały, słońce grzało a chłodny wiatr przypominał ten nadmorski z plaży.

Pierwsze zlecenie z Przymorza na studia, drugie z tamtych okolic do Oliwy, trzecie z Alchemii do mojej szkoły średniej z przed lat.

Dla mnie to była ciekawa sprawa bo wychodząc w 2000 roku z tych murów powiedziałem sobie, że moja noga już tam nie stanie. Ta szkoła była po prostu słaba. Nasz polonista mówił o niej, że to jest Przytułek Św. Brata Alberta (od budowanego wtedy kościoła obok tzw. stodółki).

Przyjmowano do tej szkoły wszystkich, którzy nie dostali się gdzieś indziej. Tak tworzono 8 równoległych klas. Dramatem dla mnie było to, że byliśmy skoszarowani w klasach, tj wszystkie lekcje odbywały się w jednej klasie. Nuda do kwadratu.

Miałem tam nie wracać, ale nigdy nie mów nigdy. Życie kreśli ciekawsze scenariusze. Szkołę kilka lat temu zlikwidowano i umieszczono tu ośrodek dla niepełnosprawnych intelektualnie. Hmm - jest wspólny mianownik...
Wnętrze przebudowano i dzisiaj wygląda jak przychodnia zdrowia.

Następne zlecenie miałem z Oliwy (daleki dojazd) z powrotem na Przymorze. Dzisiaj jeździłem z garminem na szelkach. Dobre miejsce. Chciałem już wracać do domu ale 3 minuty przed końcem grafiku dostałem zlecenie z Przymorza do Wrzeszcza.

Musiałem je przyjąć, także nie ma co narzekać. Tym razem pech, że na koniec pracy muszę się tak oddalić od domu. Stamtąd dostałem jeszcze jedno zlecenie, ale podwójne. Jednym kursem dowiozłem jedzenie na Zaspę i do Brzeźna. To dawna wieś nadmorska, którą bardzo zmieniły czasy PRL. Pobudowano tam bloki dla robotników i Brzeźno stało się czymś dziwnym. Na szczęście teraz jest już nieco lepiej, ale dalej jest to taki Sopot, który zepsuto.

Z Brzeźna pół godziny wracałem do domu.

Finansowo jak na tę pracę i liczbę godzin wyszło dość korzystnie. 4 zlecenia na grafiku za 54 zł plus 3 zlecenia po 9+ zł.

18015
Cycling

Opera Zrzut ekranu_2020-03-10_162202_docs.google.com.png

Opera Zrzut ekranu_2020-03-10_161736_www.strava.com.png