Robimy swoje mimo zmian

Ostatnie zmiany przyszły niespodziewanie. Takie są realia pracy kurierów. Raz jest więcej zleceń raz mniej. Czasem stawki rosną, czasem spadają. Zimą ogólnie jest lepiej niż latem.

Teraz u nas jest niby lepiej, ale to nie to samo co rok temu. Na dodatek od jakiegoś czasu by utrzymać względne zarobki trzeba jeździć autem a nie rowerem. Dla mnie to zupełna zmiana pracy z przyjemności na poświęcenie.

Pytałem szefostwa w sprawie algorytmów i nie ma żadnych preferencji co do wyboru kurierów samochodowych w miejsce rowerowych. Taką mam odpowiedź. Pozostaje według mnie możliwość, że niektóre restauracje nie tyle zmieniły preferencje, ale wyłączyły możliwość dowozu przez kurierów rowerowych. Dotychczas o takich praktykach słyszałem w przypadku kurierów rowerowych i centrach miast, gdzie nie dało się dojechać samochodem. To jedynie domysły.

Dlatego zaciskam zęby i do obiadu jeżdżę autem (=zarabiam) a pod wieczór wsiadam na rower (=odpoczywam).

Autem było dużo bardziej owocnie niż rowerem. Na pierwsze zlecenie czekałem może 5 minut. Pojechałem daleko, aż na Morenę i wcale nie przebiłem ostatnich 28 złotych za zlecenie. Dziwne.

Potem jeździłem po Wrzeszczu, Morenie, Gdańsku (centrum), Chełmie, Wzgórzu Mickiewicza oraz znowu Wrzeszczu i Strzyży. Zarobek był całkiem niezły bo przekroczyłem moje dzienne minimum (około 130 zł/dzień). Cieszył napiwek w aplikacji 10 złotych.

Wieczorem na rowerze nie było już tak owocnie. Około godziny czekania na zlecenie, w tym pół godziny spędzone na bezsensownym jeżdżeniu rowerem. Potem dwa przyjemne i bardzo krótkie zlecenia. Niestety to był koniec. Kolejne czekanie na mannę z nieba skończyło się na niczym

Start pracy 3/6 (auto OK, rower fatalnie),
Zarobek 4/6 (auto zarobiło minimum),
Poznawanie miasta 3/6 (z auta to głównie asfalt i parkingi),
Samopoczucie 3/6 (bo te algorytmy robią z nas cyfrowych niewolników).

Porównam jeszcze dzisiejsze tempo wpadania zleceń na godzinę jeżdżąc autem i rowerem: 1,7 i 1,1. Za zlecenie robione autem dostajemy średnio około 20 złotych, rowerem około 13 złotych.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


11/01/2023
10087
Cycling, Daily Activity