Ekscentrycznie i z widokiem na Piastowską

Była radość z ekscentrycznego jeżdżenia. Tak się czułem na seledynowym rowerze typu damka w koszuli w kratę, kapeluszu i kolorowych skarpetkach. Dlaczego?

Bo nic nie zapowiadało takiego dnia. Zanosiło się na poranne jeżdżenie rowerem do momentu zmęczenia i chęci powrotu do domu. Aż tu przed startem się okazało, że rower niesprawny. Drobiazg - pękła linka przerzutki.

Decyzja? Zanim rower będzie sprawny przesiadam się na rower zapasowy. Niespecjalnie wygodny, damka. Elegancki, miejski, 7-biegowy Maxim. Ciężko się na nim jeździ, ale w sumie dałem radę i nawet go polubiłem. Wystarczyło napompować i podłączyć kabelki oświetlenia. Wpadł mi też w ręce zestaw oświetlenia z krótkim kablem - to go roboczo umieściłem na...przednim widelcu. Ciekawie się jeździ z czerwonym światłem dynamo przy prawej łydce.


Dobrze tym rowerem jeździ się po płaskim i po asfalcie. Lepiej pokonuje krawężniki. Takie trasy dzisiaj mi przypadły i takie starałem się wybierać. Do tego załatwiłem domowe sprawy, m.in. pocztę. Dzięki temu przyjemnie jeździło mi się w deszczu. No i jeszcze była wizyta na rodzinnej kawie.

Po kolei wynagrodzenia za zlecenia:

  • południowy wyjazd: 9w, 11u, 10u, 12u,
  • wieczorny wyjazd: 9w, 10u, 8u, 11u.


W sumie 80 zł w niecałe 3 godziny (29 zł/h, Uber znowu lepiej niż Wolt). Nie narzekam.

Najlepszy dzisiejszy widok? Dobrze, że podszedłem do okna balkonowego na końcu klatki schodowej na 4-piętrze. To blok, który miał być hotelowcem i nie ma balkonów.

Widok bardzo mi się podoba bo jest taki "prasowo-gazetowy". To lokalne, ale dość ważne skrzyżowanie. Piastowska-Chłopska. Pokonuje je wielokrotnie w tygodniu rowerem. Najkrótsza (poprzeczna) moja droga nad morze. No i z tej perspektywy jeszcze tego fragmentu miasta nie widziałem.

Byłem w falowcu i przy falowcach.


Dwukrotnie byłem też na Lęborskiej w miejscu gdzie jeszcze 10 lat temu użerałem się z dzieciarnią w barakach medycyny sportowej...


Na koniec było deszczowo, ale nie narzekałem. W domu ciepła woda jest a widoki natura potrafi zdziałać ciekawe.
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


05/10/2023
21206
Cycling, Daily Activity, Walking

Screenshot_20231005-232906.png