Plany zagospodarowania - okolice Kościerskiej, górnej Kwietnej i Bytowskiej w Oliwie się zmienią

Ostatnio głośno o planach zagospodarowania w Oliwie. Dziś procedowano kolejny z nich, choć była to jedynie Komisja Zagospodarowania Przestrzennego. Wszystko działo się na szczęście przez Teamsy - dzięki temu mogę napisać, że brałem w nim udział. Udział brali oczywiście radni miejscy - a zaproszenie dostali także radni dzielnicowi. Ja o spotkaniu dowiedziałem się kwadrans przed rozpoczęciem - to tak informacyjnie by było wiadomo jak wygląda przepływ informacji. Raz lepiej - raz gorzej.

Tu źródła i przebieg tej procedury.

Screenshot_20220525-181940_Teams.jpg

Co ma się zmienić? W sumie nie będą to jakieś drastyczne zmiany. Część terenu będzie mogła być zagospodarowana przez ZOO. Planowany jest tu staw hydrofitowy dla obsługi flamingów z ZOO. Poniemieckie boisko treningowe z Euro 2012 ma się stać azylem dla zwierząt (max. wysokość 7 metrów) oraz parkingiem dla ZOO.

Powstać będzie mógł użytek ekologiczny Łęg Oliwski (uchwała była podjęta przez Radę Dzielnicy już w 2016 roku). Powstać też będzie mógł suchy zbiornik. Zaplanowano także istniejące obecnie parkingi (klepiska) przy Kuźni oraz sto metrów dalej na północ.

W ciągu północnej, wąskiej części ulicy Bytowskiej zaplanowano ciąg pieszy po stronie wschodniej - oddalony kilka metrów od jezdni. Jeśli chodzi o "dziką" część ulicy Kwietnej to plan nie zakłada zmian. Układ tego odcinka ma być zachowany. Pytałem o to podczas dyskusji - bo fragment ten nie ma nawet chodnika, a jest to przecież dojście do Kuźni Wodnej i dalej do Doliny Radości.

W odpowiedzi usłyszałem, że analizowano to, ale nie da się tu wprowadzić chodników bez znaczącej wycinki. Rozwiązaniem może być uspokajanie ruchu i zmiana przekroju jezdni przez ZDiZ. Poparł mnie w tym postulacie radny Karol Ważny. Więcej głosów nie było.


*Jeśli chcesz skomentować ten wpis to zapraszam to kontaktu bezpośredniego lub zalogowania się. Najprościej to zrobić przez ecency.com. Spokojnie - to bezpieczne, nic nie trzeba wpłacać. Każde konto ma tam swoją wartość, którą docelowo można przekuć na różne profity. To działa, bo dzięki temu więcej tam rozwagi i rzeczowych uwag.