Próbuję z kolejnym projektem w Budżecie Obywatelskim - zwykły, nieinowacyjny remont chodnika

Przesłałem dzisiaj elektronicznie projekt do głosowania w Budżecie Obywatelskim remontu chodnika w południowej części ulicy Wąsowicza. To już drugi raz składam ten sam projekt. Kto nie próbuje ten nie zyskuje. W zeszłym roku projekt ten zdobył w głosowaniu 691 punktów (każdy może przyznać 5 pkt) i zajął trzecie miejsce. Zabrakło niewiele, także trzeba próbować zmieniać na lepsze swoją okolicę.

Drugie miejsce zajął także mój projekt - zagospodarowanie przedeptów w dzielnicy, ale w tym roku odpuszczam w tym temacie. Ten projekt po urzędniczych uzgodnieniach miał niewiele wspólnego z oryginalnym moim pomysłem.

Tym razem zachęcam ponownie do płyt chodnikowych. Mam nadzieję, że przychylnym okiem spojrzą na ten projekt zwłaszcza dzieci i rodzice z pobliskich szkoły (SP 35) i żłobka.

Z tej ulicy i tego chodnika najbardziej mi utkwił widok rodzica na wózku, który codziennie odprowadzał dziecko do szkoły i z racji na jakość tego chodnika jechał on zawsze ulicą. Jeszcze 5 lat na skrzyżowaniu z ulicą Kaszubską nie było nawet obniżonych krawężników.

PXL_20230228_135000683 m.jpg

Nowością z 2022 roku są zasadzone tu drzewa.

PXL_20230228_135035287.jpg

Powiem tylko, że spełniło się moje marzenie bo o te drzewa występowałem już lata temu i nawet pamiętam wizytę w urzędzie na ul. Partyzantów gdzie (w skrócie) powiedziano mi, że się "nie da bo instalacje". Jak widać dało się.

PXL_20230228_135049526.jpg

PXL_20230228_135000683.jpg

PXL_20230228_135025429.MP.jpg

O budżecie obywatelskim pisałem już wiele razy. Dlaczego? Bo to najprostsza droga do wprowadzenia zmian w swojej okolicy. Marna, wyboista, ciemna, podejrzana, ale gdzieś nas może zaprowadzić. Wystarczy zgłosić projekt, zachęcać do głosowania i cierpliwie próbować.

Właśnie dlatego co roku zgłaszam jakieś projekty. Mogę się też pochwalić sukcesami bo część z nich już dziś służy mieszkańcom. Są to:

  • Chodnik na ul. Kaszubskiej
  • Droga rowerowa na przedłużeniu Kołobrzeskiej
  • Nasadzenia sosny na ul. Jana Pawła II
  • Obniżenie krawężników przy przystanku Tetmajera opis
  • Obniżenie krawężników przy skwerze przy Mandu (Bezruczki) opis

Angażowałem się również w projekty kompleksowego zazielenienia ulic Oliwy, które od dwóch lat wygrywają w Zielonym Budżecie Obywatelskim.

Także na prawdę warto!

Nie trzeba mieć wiedzy architektonicznej, urbanistycznej, nie trzeba być inżynierem. Wystarczy chcieć i działać.