Gdańsk z kapsuły (rozwożenie)

Nie przepadam za pracą kierowcy lub rozwoziciela różnych paczek. Może jednak czas to polubić?

Rozwozić można u nas rowerem, e-rowerem, skuterem, autem. Inne pojazdy są też możliwe. Od lat jeżdżę rowerem także ten środek lokomocji preferuję.

Bronię się przed jeżdżeniem autem, ale zobaczymy jak będzie. Teraz trzeba. Tęsknię jednak za jeżdżeniem w zimnie na rowerze, przy dużym ruchu i z fajnym, zdrowym zmęczeniu.

Niestety moje wyniki jeśli chodzi o środek transportu są bezlitosne. Stawka godzinowa autem 35 zł/h, rowerem 8 zł/h. Tak dzisiaj wyszło i przy takim ruchu rowerowym na prawdę ciężko przedłużać taką formę pracy.

Poznawanie miasta oceniam na dostateczne. Zrobiłem pętlę po mieście, ale takie zwiedzanie to nie to samo co rowerem. Brakuje zdobywania terenu. Jakby mnie jakaś kapsuła wzięła i wyrzuciła w takich miejscach jak:


Kanał Raduni na Starym Mieście.


Plac O'Rourke we Wrzeszczu


Bastion mieszkalny z wałem i murem obronnym na tzw. Morenie

Rano, w domu dałem szansę rowerowi. 20 minut od otwarcia usługi czekałem na zlecenia. Po tym czasie poprosiłem o zmianę pojazdu i od razu wpadło dalekie zlecenie samochodowe. Czekał mnie wyjazd na Morenę. Tam od razu wpadło dość wygodne zlecenie na Żuławy, aż na Olszynkę - najbardziej wiejską dzielnicę Gdańska. Kolejne 4 zlecenia zrobiłem w Gdańsku i dwa z nich by na prawdę krótkie. Rowerem byłoby wygodniej. Ostatnie dwa zlecenia pasowały mi bo stopniowo wracałem przez Wrzeszcz i Przymorze do domu w Oliwie.

Zarobek był całkiem niezły i cieszyłem się z zarobionego minimum jakie sobie założyłem (ok 135 zł).

Po domowym odpoczynku chciałem się trochę rozruszać na rowerze. Pół godziny czekałem na zlecenie w domu. Nic z tego. Bez zlecenia wyjechałem na "polowanie" i po 30 minutach wpadło jakieś zadanie do wykonania. Potem jeszcze godzinę "polowałem", ale bezskutecznie.

Zarobek oceniam dziś na dobry minus (161 zł w ponad 5 godzin pracy w terenie). Koszty parkowania wyszły też spore (ok 3 zł) plus paliwo i konieczność wymiany czujnika ABS, który złośliwie się zaświecił. Akurat gdy chciałem sprzedać samochód to szykuje się serwis...

Samopoczucie dostateczne bo ten dyskryminowany rower mnie wkurza i każe myśleć nad dużymi zmianami. Start pracy oceniam na mierny+ przez rower.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


16/01/2023
16019
Cycling, Daily Activity, Walking

scrnli_16-01-2023_22-21-31.png
Rower to była dziś przejażdżka, ale bardzo nieowocna. Mogłem sobie dzisiaj na to pozwolić, no ale to irytuje

scrnli_16-01-2023_15-57-33.png
Autem wyszło dzisiaj niemal pełna pętla po mieście