Baczność zmęczenie!

Baczność zmęczenie!

Oprowadzałem dzisiaj woskowych także pozwoliłem sobie na tytułową baczność.
Trzymam się dzielnie, ale po dniu oprowadzania padam na twarz. W ostatnie 7 dni oprowadzałem turystów 8 razy. Nie są to imponujące ani rekordowe liczby, ale ostatnie kilka dni czuję już zamykające się po południu oczy.

Dzisiaj odwiedziłem z turystami cmentarz gdzie pochowani są między innymi Danuta Siedzikówna "Inka" oraz Feliks Selmanowicz "Zagończyk". Totalitarna Rzeczpospolita wydała na nich wyrok kary śmierci a karę wykonano właśnie w Gdańsku. Tej historii nie da się łatwo opowiedzieć. Bądź dobrym Polakiem, powiedz babci, że zachowałam się właściwie, niech mama mi przebaczy. To niektóre cytaty. Do tego obławy, ucieczki z więzienia, fałszywe dokumenty, zabici przez okupantów rodzice.

Zrobiłem sobie także spacer po cmentarzu bo jak w soczewce pokazuje on trudną historię naszego miasta. Żołnierze niemieccy z trzech wojen, austriaccy, rosyjscy. Różne wyznania obok siebie a za płotem jeszcze cmentarz Armii Czerwonej.

Oto kilka zdjęć:

Wieczorem spacerowałem z turystami po Parku Reagana i był to 4 z rzędu dzień z tymi osobami. W tym ośrodku gdzie stacjonują mogą właśnie za darmo spacerować z przewodnikiem. Widzę, że z każdym spacerem chętnych przybywa a następna wycieczka autokarowa ma tylu chętnych na liście, że będzie trzeba chyba zamówić pociąg z wagonami piętrowymi ;)


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


22/05/2023
22360
Cycling, Daily Activity, Walking