Porcje Gdańska - czyli miejsca zobaczone w Gdańsku przy różnych okazjach - falowiec

Zwiedzać można na różne sposoby. W cyklu "Porcje Gdańska" staram się to właśnie pokazać. Robię zwykłe rzeczy, pracuję, ale wokół mnie miasto, które w jakiś sposób zwiedzam i poznaję.

20220614_163602.jpg

Tym razem bardzo skromnie. Mała przystawka a nie porcja Gdańska. Tylko jedno zdjęcie z falowca z początku lat 70. z ulicy Kołobrzeskiej. Za oknem ulica Kołobrzeska oraz w oddali najdłuższy blok na ul. Obrońców Wybrzeża. Tyle może zobaczyć każdy kto dostanie się do środka bloku. Pierwotnie nie było domofonów wewnętrznych i każdy mógł spacerować zewnętrznymi galeriami, które tu pełnią rolę klatki schodowej.

Falowce jako cel dostawy lubię za widoki z blokowej galerii. Widoki nieraz są imponujące no i dostępne dla takich jak ja. Te kurierskie wizyty w falowcach doprowadziły nawet do tego, że co pewien czas organizuję tu małe wycieczki kuracjuszy z Jelitkowa. Wcześniej proszę mieszkańców o wpuszczenie - a to nie zawsze się udaje.

Czemu tylko jedno zdjęcie? Tylko jedno zdjęcie bo w pierwszej połowie czerwca zwiedzałem zawodowo (jako przewodnik) i nie miałem czasu ani siły na spacery po pracy. To był ten jedyny wyjątek. Rano oprowadzałem po Głównym Mieście a wieczorem po Jelitkowie. Czas pomiędzy wypełniłem także tym, że przez czterdzieści minut byłem kurierem rowerowym. Na więcej nie miałem ochoty bo wieczorem czekało mnie kolejne oprowadzanie. Zarobek kurierski niewielki - 11,9 zł, czas pracy 40 minut. Z tego co pamiętam to bardziej chodziło mi o odwiedzenie rodziców. Tak mały zarobek w ciągu 2 tygodni oznacza, że nie dostałem wcale pensji. Dostanę ją jak zarobię ponad 200 zł.

Po drodze "ustrzelił" mnie aktywny obywatel, który próbuje przekonać miasto do demontażu tej barierki. Ja próbuje przekonać miasto do postawienia słupków by nie parkowały tu auta. Ciekawe czy się nam uda?
Screenshot_20220614-220827_Lite.jpg

2022-06-26.png

Na koniec stały kącik ogłoszeń. Mam po prostu różne kody i się nimi dzielę. Po pierwsze rejestrując się w aplikacji Wolt i podając kod "racibo" dostaniesz zniżkę na jedzenie. Po drugie chętnych do pracy takiej jak powyżej zapraszam do rejestracji przez MB Partner z kodem "racibo", który da wam 20 zł zniżki. To dobre do przetestowania czy taka forma dorabiania Wam odpowiada. Rejestrując się przez MB Partner możecie też zapisać się do innych firm takich jak Glovo, UberEats, czy Bolt. Zachęcam też do wsparcia @hive.aid. 5% wynagrodzenia tego postu wpadnie właśnie tam