Prezentacja narzędzia pracy


Minutkę mówię o rowerze. O czym nie powiedziałem to napiszę tu.

Rower Kross Negus kupiłem kilkanaście lat temu w sklepie na rampie (Grunwaldzka/Derdowskiego) za około 1200-1400 zł. Jest to model, który był przeznaczony na rynek zachodni, stąd np. blokada szprych jak w holendrach.

Od razu wymieniłem w nim kierownicę z prostej na krzywą by móc jeździć w pozycji niemal wyprostowanej. Także już na starcie odsunąłem rower od sportu.
Rower jest według mnie bardzo uniwersalny. Można nim jechać po wszelkich nawierzchniach, może też służyć jako środek transportu do pracy (bagażnik, lampka itp).

Rok temu kierownicę wymieniłem na ósemkę i to był dobry zakup - na podjazdach dolny chwyt to jest jakby ósmy bieg.

Napęd wymieniany kilka razy, ostatnio w lutym. Przerzutki (Shimano Nexus) działają nieźle, wymieniana była z tego co pamiętam to linka. Napęd bardzo mi odpowiada, zawsze o takim marzyłem bo to dla mnie trochę powrót do czasów Wigry 3. Nie lubię natłoku zębatek z tyłu i ustawiania tego typu przerzutek. Siedem przerzutek tego typu mi wystarcza.

Siodełko z tego co pamiętam to też od razu było wymienione na wygodniejsze.
Bagażnik ze sprężyną jak w dawniejszych rowerach (chyba oryginał).

Jeśli miałbym kupować nowy rower to z tego bym zabrał lusterko, dynamo i lampki, blokadę szprych, być może błotniki i bagażnik. Wszystkie te części bardzo ułatwiają mi użytkowanie tego roweru.

To czego brakuje to amortyzatora z przodu.


▶️ DTube
▶️ IPFS