Siedem zleceń

Tytuł jest na melodię siedem życzeń. Pozostały tylko życzenia, że będzie lepiej, że będzie większy ruch i zarobki. Było dziś tak słabo jak przez ostatnie dwa tygodnie. Niestety sprawdzają się moje przypuszczenia, że o godzinie 11 można złapać jakieś zlecenie, tak samo o 12, ale o 13 jest o to coraz trudniej. Dlaczego tak? Bo w miarę czasu pojawiają się nowi kurierzy zaczynający swoje zmiany a dodatkowo od 12 zaczynają się lepiej płatne 3 godziny, które na kurierów pracujących "na dostępność" działają jak magnes.

Tak własnie było dzisiaj. Już na starcie jeszcze będąc w domu dostałem zlecenie na Zaspę w okolice szpitala. Byłem zaskoczony że tak daleko. Dojechałem tam jednak w 14 minut. Jechałem fajnym skrótem. Nie drogami rowerowymi, ale ścieżkami.


Fabryka czekolady w Oliwie na ul. Droszyńskiego. ZPC Bałtyk dawniej Fazer a jeszcze dawniej Anglas Schokoladen. Tu naprawdę pachnie czekoladą

Drugie zlecenie przyszło po jakiś 30 minutach. Z pizzą jechałem z Przymorza Wielkiego na Małe. 5-7 minut i miałem już kolejne zlecenie. Chyba najkrótsze dzisiaj z Mantry na Słowiańską. Wszystko na Przymorzu. Potem po minucie, dwóch kolejne zlecenie z Oliwy na Przymorze. Klientka śmiała się, że miałem przyłbicę, komin i mocno odsunąłem się od drzwi na klatce: "Coo? Jakąś pandemię podobno mamy?". Do tego czasu było OK. Dwa zlecenia na godzinę. Dobry zarobek.

Opera Zrzut ekranu_20201119_201432_wandrer.earth.png
Na koniec jechałem na południe

Przyszedł jednak czas na pauzę, która psuje i zarobki, i statystyki zarabiania. Godzina dwadzieścia niczego. Było zimno to długo nie usiedziałem. Spacerowałem z rowerem przez całe Przymorze Małe aż pod Halę Olivię z przedwczorajszego zdjęcia.


Ostatnie dwa zlecenia - pierwsze na Strzyżę a drugie do Wrzeszcza (Nowe Szkoty). Średnio się ucieszyłem bo cały dzień byłem na Przymorzu a na koniec przegoniło mnie najdalej od domu. Zwłaszcza, że się spieszyłem. Z drugiej strony ostatnia dostawa wlicza się już w ~nadgodziny także to zawsze trochę złotych więcej. To ważne gdy ruch jest taki mały.

Kiepsko się teraz jeździ. Mało zleceń, zimno a przez pandemię nie mam ochoty na grzanie się w galeriach.

Opera Zrzut ekranu_20201119_201140_docs.google.com.png


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


10781
Cycling