Przesiadka na auto bo zmrożony rower nie dał rady. Świąteczne zakupy bitrefillem.

Jak nie idzie to nie idzie i trzeba sobie radzić.


Ale to wyszło! Tyle razy tędy przechodziliśmy i mówiliśmy: "Czemu tu nie ma drzew? W drugiej, przedwojennej części ulicy są". Byłem w urzędzie to usłyszałem, że się nie da bo instalacje i trzeba by ryć. Mówiłem, powtarzałem. W radzie dzielnicy też zwracaLIŚMY na to uwagę. No i stało się. Wąsowicza będzie miała drzewa! Beton da się skruszyć. Serce rośnie.

Poranne sprawunki w dzielnicy były testem roweru. Ten niby jeździ, ale tylna przerzutka w piaście niestety nie działa przy takich mrozach. Rok temu już to testowałem. Niestety ta wada wróciła.

Testowałem i przerzutki działają mi 12 minut po wyjechaniu z ciepłego pomieszczenia. Tak właśnie zrealizowałem pierwsze zlecenie. Po nim zająłem się odmrażaniem wszystkiego co się z tyłu kręci. Pomogło. Na minutę.

Tak zrobiłem kolejne 2 zlecenia. Tam odmrażania trwały dłużej. Ostatnie zlecenie koło domu i wracam bo jazda bez przerzutek to jednak duży wysiłek.

Na samochód nie miałem ochoty. Nastawiłem się na bonusy, zlecenia, kręcenie w chłodzie. Przeczekałem korki i autem wyjechałem wieczorem. 5 przyjemnych zleceń, ale dużo było czekania. Nie dałem się też zaprowadzić w rejony wiecznie zakorkowane.

Zauważyłem, że dużo spokojniej się jeździ gdy telefon z nawigacją jest "w głowie" i kieszeni. Przy wychodzeniu z auta jest wtedy mniej roboty.

I tak minął dzień pracy.

W międzyczasie ogarniałem świąteczne zakupy. Skorzystałem z hive'owych tokenów i przez bitrefill i dalej allegro zamówiłem jakieś klamoty. Będzie odkurzacz na bitcoiny :)

Nie obyło się bez problemów. Po wpłacie środków na stronie pojawiła mi się karta z zasłoniętym kodem, ale gdy go chciałem odsłonić to wyskoczył błąd i karta mi w ogóle zniknęła.

Dwa maile wyjaśniły sprawę. Dostałem zwrot, ale nie za koszty przelewu. Drugi raz na szczęście wszystko poszło OK. Tak oto wydałem złotówkę.
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


07/12/2021
15887
Cycling, Daily Activity

scrnli_7_12_2021_20_55_14.png
Ta cienka linia to trasa samochodem

scrnli_7_12_2021_22_49_13.png