Buzz mówi, że minęły 4 lata na Hive. Skąd się tu wziąłem, gdzie dzisiaj zajechałem?

Buzz właśnie mnie skomentował, że mam 4 urodziny na Hive. Nie bardzo wierzę lub inaczej mówiąc zarejestrowanie się na steemit nie było dla mnie początkiem blogowania.

Regularnie publikować tu zacząłem ponad 2 lata temu. Wydaje mi się, że znalazłem się tu przez wykop a konkretniej przez wywiad z twórcą strimi (?), które miało być alternatywą dla wykopu. Tam chyba przeczytałem, że przyszłość to kryptowaluty i jest szansa w to wejść bez inwestowania gotówki.

Początkowo myślałem nad publikowaniem tu ciekawostek turystycznych, które starałem się zamieszczać przede wszystkim na Facebooku. Trochę człowiek pozwiedzał, trochę się podszkolił to chciałem się tym dzielić. Celem było docieranie w przyszłości do klientów, którzy chcieli by być oprowadzeni po Trójmieście.

Potem zdałem sobie sprawę, że to jednak szaleństwo. Przypominałbym Shreka, który krzyczy "Wybierz mnie!". Jest tyle treści turystycznych, że ściganie się na lajki nie ma sensu a może jedynie doprowadzić do wrzodów.

Potem, po rzuceniu etatu w szkole kombinowałem z próbą stworzenia tu jakiejś rywalizacji, zabawy. Chodziło o paski TVP i próby zgadywania słów kluczowych w kolejnych dniach wydań programów. Taka zabawa trendami. Brakowało jednak ludzi, zapału i także możliwości automatyzacji tej zabawy. Mam nadzieję, że kiedyś powstania taki serwis, zabawa (był dawno temu taki serwis, nazywał się trendio).

Konto sobie wegetowało.

Gdy spontanicznie zacząłem jeździć jako kurier rowerowy to tak mi się to spodobało, że zacząłem szukać podobnych do mnie. No i chciałem o tym napisać.

Znalazłem vlogera youtubowego @shynedeux, który tworzy najszczerszy kanał o pracy kuriera rowerowego. Trochę mu pozazdrościłem, tyle że ja nie czuję się dobrze w tej formie. Wolę pisać i robić zdjęcia. Tak właśnie zacząłem spisywać dzień po dniu, każdy dzień kurierski z naciskiem na to co zobaczyłem danego dnia.

Dużo tego się nazbierało i czasem myślę, czy nie zmienić czegoś. Samo opisywanie jest przyjemnością, ale chciałbym wprowadzenia tu jakiegoś porządku. Gdyby zdjęcia mogły być katalogowane to by było coś. Wówczas przewodnik sam by się tworzył. Może do każdego wpisu dodać tagi opisujące zdjęcia? Z drugiej strony byłby niezły bałagan w tagach. Hive nie jest jednak miejscem do katalogowania zdjęć...

Kusi też wydzielenie konta @poprzeczka, ale nie ukrywam, że dzielenie włosa na dwa mi nie leży. Nie ogarniam do końca tych wszystkich tokenów i mógłbym się w tym pogubić i narobić tylko bałaganu.

I tyle. Do następnego!

Przejdźmy do tego co tu i teraz. Gdzie dzisiaj dojechałem? Do Strzyży i z powrotem. Starczy, szanujmy się.

Ten tydzień był wszak rekordowy. Jeszcze nigdy nie zarobiłem w jeden tydzień, jeżdżąc jako kurier 1000 złotych na rękę. Należy dodać, że nie było to "zarzynanie się". 3 dni miałem intensywne a pomiędzy nimi dwa dni to było jeżdżenie dla przyjemności. To zadziałało!

Z drugiej strony sam się gryzę z tym, że jeszcze tydzień temu narzekałem, że jestem na dnie zarobków. Ech, te liczby!

scrnli_29_01_2022_22_51_33.png

Dzisiaj jako, że był czas na odpoczynek to zrobiłem tylko 1 zlecenie. Akurat miałem gdzieś jechać. Zajechałem na koniec ulicy Polanki. Pizza dowieziona i wracałem do swoich spraw. Zarabianie przy okazji to fajna sprawa!

scrnli_29_01_2022_22_52_05.png


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


29/01/2022
3743
Cycling, Daily Activity