Telenowela kurierska, czyli the courier soup opera

Telenowela kurierska. Here post in other language
Tak sobie dzisiaj pomyślałem, że te moje wpisy mają coś z telenoweli. Ciągle te same miejsca, ci sami ludzie, te same emocje, odczucia. Także bawię się dzisiaj taką właśnie formą:

W telenowelach mamy mniej więcej taką treść:

"Zosia ciągle wypytuje matkę, kim jest kobieta, przez którą tata musiał wyprowadzić się z domu. Podejrzewa, że mama zabrania Januszowi kontaktów z nią. Agnieszka zaprzecza. Po powrocie z urlopu Lutka odwiedza Elżbietę na Sadybie. Po krótkim przywitaniu od razu podpytuje o kontakty z Mirosławem. Anna narzeka u Wigi na samotność. Po przeprowadzce Witka z rodziną do sąsiadów i wyprowadzce Iwonki jest całkiem sama. Bolek i Henia dzielnie pomagają w opiece nad dziećmi, kiedy Miłosz pracuje. Niestety, Bożenka, ze względu na zagrożoną ciążę, ma zalecony przez lekarza bardzo oszczędny tryb życia. Janusz przychodzi w odwiedziny do córek. Prosi Agę o rozmowę. Przekonuje, że jeszcze mogą być razem. Agnieszka informuje go, że zdecydowała się wystąpić o rozwód."

źródło

Przerabiamy ją na treść kurierską:

"Jakub ciągle jeździ rowerem, próbując związać koniec z końcem. Jak na złość okazuje się, że we wtorek padał deszcz a on mókł. Klient Marek uraczył się dzisiaj zdrowym wegetariańskim jedzeniem. Monika niestety znów zamówiła sobie przed pracą burgery. Niestety nie wie o tym jak w restauracji starannie wypiekano bułki by były lekko zarumienione. W serwisie rowerowym dzisiaj wyżerka. Panie na słodko, a panowie jedli pierogi. Co zjedzą jutro? Artur zachowuje się tak jak zawsze. Karolina i Maciej nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Jakub przyznał Małgorzacie, że zmarła mu matka. Lubi to co robi, a Karolina w tym czasie przeżuwa karmelowego burgera. Nagle w tym samym czasie dwóch Maćków postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Okazało się jednak, że Maciek to Anna. Wojciech udaje samochód. Dominika reaguje na to szczerym uśmiechem."

Wszelkie podobieństwo i zbieżność imion wykluczona.

Teraz czas na zdjęcia. Jak na telenowelę są dość słabe. Choć widok tęczy z balkonu falowca był dość okładkowy. Nadałby się do czołówki.


Wita Stwosza 52. Lubię tu jeździć bo łatwo można otworzyć okno i zrobić ciekawe zdjęcie. No i blisko stąd mam do domu.


Rzeczpospolitej 9, czyli pogranicze Przymorze/Zaspa


Tęcza to jest coś takiego między klatką 42A a 42 E w bloku przy ulicy Kołobrzeskiej. Nucąc "Somewhere over the rainbow" tu trzeba by zmienić słowa na coś w stylu "Rainbow over the Falowieeeec"

Tabela zarobków dzisiejszego odcinka też jest dość obiecująca. Wyjątkowe w realizacji tego odcinka było to, że w ciągu tych 8 godzin dwa razy zajechałem na przerwę do domu. Wszystko przez to, że cały czas kręciłem się po swoich okolicach.

scrnli_8-02-2022_20-57-20.png

Także wczoraj było beznadziejnie, a dzisiaj naprawdę nieźle. Czemu? Może dlatego, że odpuściłem? Może dlatego, że miałem dzisiaj dużo czasu? Może dlatego, że nie pchałem się w lepsze dzielnice do zarabiania?


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


08/02/2022
25496
Cycling, Daily Activity
&