W słońcu i w planach by zrobić ulicznika

Nawet się udało dzisiaj zarobić te 225 złotych brutto. Nie zanosiło się, ale po weekendowym odpoczywaniu siły były. Jeździło się też bardzo przyjemnie bo było ciepło. Nawet skusiłem się na lekką kurtkę służbową. To dobrze bo zimową mam brudną i nie sposób jej doczyścić. Trochę wstyd, a z drugiej strony nie chcę nowej bo te nowe nie mają kaptura i na rower są za zimne.

Mały ruch rekompensowało słońce. Czekanie na ławeczce na kolejne zlecenia było na prawdę przyjemne. Słońce, w ręku herbata i czekamy.

W głowie mam ostatnio plan by trochę zmienić te moje wpisy rowerowe. Planuje opisywanie gdańskich ulic, ale myślę jeszcze nad formą. Dlatego dzisiaj to co poniżej to będzie jakiś taki szkic tego właśnie planu.

Ma być dużo bardziej tabelarycznie.
Kołobrzeska - główna ulica na Przymorzu łącząca Oliwę z terenami nadmorskimi. Najciekawszy obiekt to chyba falowiec ze zdjęcia.


Ulica Chopina na Strzyży. Ma dwa oblicza. Dolna część to ładna aleja, a górna to dziurawa jezdnia z pawilonami handlowymi. Ma sporo zieleni bo są tu i pasy zieleni i skwer im. generała Maczka. Tzw. kwadrat.Ulica Lęborska - lokalna uliczka na Przymorzu, która ostatnio zyskała wielu lokatorów. Najciekawszy obiekt to chyba jednak stary, "komunistyczny" blok. Takie trochę straszydło. W miejscu dawnych parterowych pawilonów i boiska osiedlowego (była tam siedziba przychodni sportowej) teraz mamy osiedle mieszkaniowe. Do tego przy Lęborskiej mamy biurowiec należący do biurowców z Arkońskiej. Częsty adres dostaw to Lęborska 3B (biurowiec) oraz wspomniane osiedle przy numerze 22 A-E.


Tolkmicka to jedna z krótszych ulic Przymorza między Śląską a Lęborską. Ciekawe w niej jest, że ma tajne przejście przez teren bloku. Trzeba otworzyć furtkę by przejść a z tym jak wiadomo może być różnie i może się pojawić domofon lub klucz.


Fromborska z Domem Pogodnej Starości i przyjemnie położonymi szeregowcami i jednym blokiem


Opacka w Oliwie także bardzo się zmienia. Po prawej nowe osiedle przez, które Opacka nagle ma tłum mieszkańców.


Husa w Oliwie. Od paru lat jednokierunkowa, bruk po którymi nie idzie jechać rowerem. Przez to cierpią piesi na chodniku bo rowerzyści korzystają z chodnika.


Drzymały w Oliwie z błędnym imieniem. Trudno się mówi. Ciekawe są płaskorzeźby nad wejściami do budynków. Mówią sporo o czasach w których budowano to osiedle. Swoją drogą bardzo przyjemne, z ogródkami.


Słowiańska na Przymorzu ma dwie części. Pierwsza to przemysłowa przy zakładach Bałtyku. Pachnie tu nieraz czekoladą, ale niestety fabryka planuje ewakuację stąd. Zapewne powstanie tu mieszkaniówka lub biurowiec. Druga część ulicy to przedwojenna willowa zabudową z aleją. Lubię, że mimo wszystko ma ona asfalt a nie bruk.Droszyńskiego Leona na Przymorzu, ale w zasadzie to w Oliwie bo blisko PKP Oliwa. Ta ulica ma wiele twarzy: tranzytowa koło dworca, willowa po środku, dalej biurowa a na końcu przemysłowa.

Powyższa ulica jeśli chodni o nazwę to myli mi się z kolejną z dzielnicy VII Dwór.


Doroszewskiego Witolda - ulica willowa. Ładne domy z ogórkami a po drugiej strony szeregowce. Ciekawe położenie bo blisko polany i lasu.


Darłowska - bardzo krótka ulica. Z jednej strony blok, z drugiej jakaś trafostacja z wulgarnym napisem.

Screenshot_20220314-213843_Sheets.jpg

Screenshot_20220314-213911_Brave.jpg


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


14/03/2022
20086
Cycling, Daily Activity