Najsłabszy utarg od 3 tygodni - kolejne 3 ulice

Także z plusów to mogę sobie jedynie odhaczyć kolejne ulice do opisania.


Chłopska róg Obrońcó Wybrzeża - o której pisałem trochę wczoraj


Chłopska, ale tu już bliżej Żabianki


Chłopska

Tym razem przejechałem po całości ulicą Chłopską. To dwupasmowa ulica zaprojektowana w czasach urbanistycznego modernizmu. Nowoczesne osiedla, autostrady pod blokami, tramwaje, autobusy, tunele.

Nie jest jednak tak strasznie jak mogłoby to wyglądać. Nie jest to ulica do spacerów, ale są znacznie gorsze od niej. Najciekawszy obiekt z ulicy Chłopskiej to chyba wieżowiec-bliźniak "Chłopska 7". Osiemnastopiętrowy wieżowiec, który miał odwagę stanąć w PRL i to w czasach szalejącego kryzysu (1980).

Inne ciekawe obiekty to targowisko oraz 3 murale (gdański lew, Poczta Polska, ukraiński gołąbek).

Kolejna ulica, którą przemierzyłem to ulica Rzepichy i Kupały. Myślałem, że jest jedynie Kupały, a okazało się, że zakręt je dzieli na dwie odrębne 'jednostki'.

To ulice wysunięte najbardziej na północ Przymorza Małego. Tym samym jedyne, które sąsiadują z parkiem nad Potokiem Oliwskim. W zasadzie jest to teren zielony bez nazwy, ale drugiego tak dużego obszaru zieleni na Przymorzu Małym nie kojarzę. Ulice sąsiadują z Żabianką.

Ulica Rzepichy:

Liczy ona 506 metrów, ma tereny zielone plus zamknięte działki, zabudowa jest tu wyłącznie niska, raczej jednorodzinna. W sąsiedztwie staw na potoku.

Ulica Kupały:

327 m, w sąsiedztwie kolejny staw na potoku. Parę lat temu powódź przerwała tamę w parku i ze stawu został na jakiś czas jedynie potok.

Najciekawszy obiekt to głaz pamięci poety Janka Kupały - białoruskiego wieszcza. To ciekawa zmiana znaczenia nazwy ulicy. Z bóstwa słowiańskiego ku poezji białoruskiej.

Inny ciekawy obiekt to dom w którym była dawniej siedziba radia Eska, teraz chyba Wawa.


Byłem jeszcze na Olsztyńskiej


i w centrum świata

Dzień zajęły mi wyliczenia podatkowe - kurierskie, które nijak nie wychodzą mi na plus. Głowa mała.

scrnli_17-03-2022_00-09-10.png

scrnli_17-03-2022_00-40-47.png


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


16/03/2022
19747
Cycling, Daily Activity