Wycieczka wyjątkowa (jak każda)

To był przyjemny dzień w pracy "oprowadzacza". Oprowadzałem wdzięczną grupę i cieszę się, że na siebie trafiliśmy. No i mam z tego pamiątkę w postaci profesjonalnych zdjęć od organizatorów. Warto tu wspomnieć o uczestnikach i organizatorach tej wycieczki.

358426303_661404349365073_2852958795543926666_n.jpg
Więcej zdjęć na stronie stowarzyszenia Traugutt.org

Po pierwsze była to młodzież z polskiej szkoły w Stryju w Ukrainie. Trójmiasto podczas tej wycieczki odwiedzą kilka razy. Podobał im się już Tczew, a co dopiero Gdańsk. Mnie było dane właśnie pokazać im w 3 godziny Główne Miasto.

Nasza trasa wiodła od Bramy Wyżynnej, przez Teatr Szekspirowski, ulicę Ogarną, Długą, Wielką Zbrojownię do Bazyliki Mariackiej. Tam trafiliśmy na pokaz teatrum figur zegara astronomicznego. Była też wspinaczka po 409 schodach na wieżę Bazyliki Mariackiej. Na platformie widokowej było dość tłoczno, ale widoki dalekie.


Będzie widać morze. Będzie? Tak. Wooooow --->

Na koniec pozostał nam spacer po Długim Targu, Mariackiej, Świętego Ducha i nad Motławą do gmachu Muzeum II Wojny Światowej.

To co zauważyłem i zrobiło na mnie wrażenie to młodzież, która oczami skanowała dom po domu, kamienica po kamienicy. Trochę jak to dziecko.


Druga rzecz o której trzeba wspomnieć to stowarzyszenie, które zorganizowało ten wyjazd. Stowarzyszenie Traugutt.org. Warto śledzić ich działania, włączać się w to co robią i wspierać.


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


05/07/2023
25752
Cycling, Daily Activity, Walking