Wizyta w cukrowni w Żninie, która teraz jest m.in. hotelem

Odwiedziłem bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce. Warto o tym wspomnieć.

Cukrownia w Żninie przestała działać w 2004 roku a w 2020 roku oddano do użytku "Arche Cukrownię Żnin". Deweloperzy mają u nas tak fatalną opinię, że warto pokazywać, że dzięki nim JEDNAK przestrzenie zmieniają swoją funkcję. W ten sposób zrujnowane fabryki, zajezdnie czy szpitale stają się nowoczesnymi osiedlami, hotelami lub biurowcami.

Oto kilka zdjęć z cukrowni, która teraz jest hotelem z parkiem wodnym i salami konferencyjnymi:

Byłem tu tylko przez godzinę-dwie. Z łatwością znajdziecie recenzje pobytów i opisy atrakcji tego miejsca.

Ja skupię się na pilotażu autokaru jaki tego dnia robiłem. Moim zadaniem był transfer grupy ze Starogardu Gdańskiego do Żnina. Miałem po drodze opowiedzieć kilka rzeczy o okolicy i wyłonić trzech zwycięzców quizu, który musiałem też wymyślić.

To była grupa firmowa, inaczej mówiąc alkoholowa. Ludzie jechali się zabawić i zintegrować. Już na początku było widać kubeczki a słychać było dźwięk obijających się o siebie butelek.

Wziąłem mikrofon a kierowca spojrzał na mnie i mówi "Ty chcesz im coś opowiadać???".
Także zadanie nie było łatwe i odczułem to na początku bo niespecjalnie słyszałem swój głos.

Na szczęście po paru kilometrach włączyłem się znowu z nowym pomysłem. Pierwsze pytanie quizu to była data oddania do użytku autostrady, którą jechaliśmy. Zgadła chyba dopiero 10 osoba. Z premedytacją zapytałem o to bo współczesna historia dzieje się tak szybko, że nie rejestrujemy dat.

Kolejne moje włączenia z narracją były krajoznawcze. Mówiłem też o ciekawostkach z okolicy. Świecie to ciekawe miasteczko, które większość kierowców zna przez pryzmat śmierdzącej fabryki celulozy. A to przecież nie wszystko! Mało osób wie też o jaskini Bajka w Gądczu koło Strzelc Dolnych. Przed Bydgoszczą poszło kolejne pytanie o Wdę a na koniec o Pałuki na których leży Żnin.

Dojechaliśmy szczęśliwie a ja swoją pracę zrobiłem mimo pytania kierowcy, które sugerowało, że może być ciężko.
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


20/10/2023
6535
Daily Activity