W Gdyni jeszcze nie rozwoziłem

Przyjemny dzień w którym po raz pierwszy dowiozłem jakieś jedzenie do Gdyni. Po raz pierwszy, a jako kurier dzisiaj wyjechałem na miasto po raz 863.

Zacznijmy od zwiedzania bo nowe okolice to nowe obiekty. Nie do końca nowe z racji mojej działalności, ale jednak widziałem je z innej perspektywy.


Willa Stolzenfels, którą można skojarzyć z Kamiennym Potokiem (dzisiaj dzielnica Sopotu). Sopocki neorenesans. W Sopocie dużo jest "neo" architektury z końca XIX wieku. Dawna, przedwojenna restauracja, po wojnie ośrodek rządowy "Krystynka".


Niewidoczna w "zielone pory roku" willa na ul. Sępiej. Służba Kontrwywiadu Wojskowego.


Osiedle Bernadowo z 2017 roku na samym początku Gdyni. Dawniej pogranicze Wolnego Miasta i Rzeczypospolitej. 1 września 1939 roku Niemcy z Wolnego Gdańska zaatakowali tu polską Gdynię. Początkowo atak ten był nieskuteczny i II Pułk Strzelców nawet przypuścił kontratak na Sopot.


Wiele razy tędy jechałem, ale jako kurier pierwszy raz


Wąwóz sopocki. Od 2018 nazwany oficjalnie Wąwozem Hermana od nazwiska skrzypka z tutejszego zagłębia artystycznego. U góry widać kładkę, która łączy dwie części dawnej ulicy Willowej (dziś Obrońców Westerplatte). Zawsze staram się zarowadzić tu turystów by pokazać im, że Sopot to nie tylko komercyjny "Monciak".


Mural z Kaczkowskim z 2023 roku z ulicy Niepodległości 679 (główna przelotówka miasta, widać go gdy jedziemy w kierunku Gdańska po lewej). Stworzyła go grupa WakeUpTime. "Czas to jest coś najcenniejszego, co możemy podarować drugiemu człowiekowi."


Grudziądzka we ~Wrzeszczu. To jeszcze Wrzeszcz, ale jeszcze nie Brzeźno. Po lewej za magazynami duża zajezdnia autobusowa "Hallera".

Teraz czas na wrażenia z zimowej jazdy rowerem. Pozytywne. Z kilku rzeczy się cieszę.

Potrafiłem odpuścić po 3 godzinach. To nie takie proste gdy kuszą kolejne złotówki. Cieszą też dwa napiwki, w tym +15 zł od klienta, który pomylił adres. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło na Uberze. Teoretycznie mogłem zgłosić nieobecność, odmówić dojazdu w nowe miejsce i zjeść zamówienie. Bądźmy ludźmi. To ostatecznie zawsze się opłaca.

scrnli_7-12-2023_16-07-44.png
Statshunters.com daje możliwość robienia takich map. Na czarno zaznaczona opisywana wyżej trasa. W tle czerwone - wszystkie poprzednie kurierskie trasy z ostatnich lat. Zarobione 164 złote w 3,5 godziny. Bardzo przyzwoicie (46 zł/h).


This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


06/12/2023
15547
Cycling, Daily Activity