Nową trasą z grupą przez Sopot

Wycieczka sprzed paru dni to był taki test. Test nowej trasy, która nieco wydłużała standardowe zwiedzanie Sopotu. Z mojego punktu widzenia wyszło jak najbardziej OK. Tu kilka słów wyjaśnienia.

Od 2008 roku w Sopocie mamy tunel pod Monciakiem. Od tego czasu autokary mogą zaparkować tu w zasadzie jedynie przy grodzisku przy ulicy J.J.Haffnera. To 1,2 km pieszo i około 16 minut spacerem od mola. Jak na tak małe miasto to sporo. Chcąc natomiast przy okazji spaceru z autokaru zobaczyć także Monciak spacer ten wydłuża się do 1,5 km i 20 minut. W dwie strony tu już ponad pół godziny.

ezgif-3-7153360c76.gif

Podczas wycieczek autokarowych Sopot najczęściej zwiedza się w pakiecie z innymi atrakcjami Trójmiasta. Przez to czasu na zwiedzanie jest tam niewiele.

Tym razem miałem w końcu trochę więcej czasu!

Polecenie: 'Dwie godziny na zwiedzanie miasta oraz molo przez grupę autokarową'. Także mogłem pokazać turystom najstarszy dom w Sopocie, budynek w którym kręcono horror "Medium" oraz dawny dom konsula Danii. Do tego oczywiście ulicę Bohaterów Monte Cassino z kościołem, Krzywym Domkiem, parasolnikiem oraz Misiem Wojtkiem.


Fragment kilkusekundowej rolki, która mnie uwieczniła

Także było to nietypowe zwiedzanie szlakiem pałacyków, dworków i bocznych uliczek w Sopocie - a te są w tym mieście najciekawsze.


Kwiecień 2024 roku. Wiało niemiłosiernie. Opowiadać o czym kolwiek mogłem dopiero po 400 metrach. Tam za ścianą mariny jachtowej


Ulica Goyki - Sopot. Za budynkiem romantyczny park oraz skarpa ze schodami

Tak jak pisałem, wyszło sprawnie, dość szybko, a trasa była według mnie znacznie ciekawsza od standardu.