Porcje Gdańska - czyli Gdańsk z perspektywy dostawcy rowerowego w drugiej połowie maja

Porcja Gdańska kurierskiego z drugiej połowy maja to nawet nie będzie przekąska. Dużo więcej zobaczyłem miasta jako przewodnik. Mijający czas to był czas oprowadzania. Zarobek kuriera w dobrym dniu równa się mniej więcej zarobkowi przewodnika w dość słabym dniu. To tak w przybliżeniu oczywiście.

scrnli_7-06-2022_23-23-32.png

Tylko cztery razy znalazłem czas na jeżdżenie jako kurier. W sumie nieco ponad 9 godzin - to daje średnią około 2 godziny na dzień.

Po kolei. Przenieśmy się do majowego wtorku.

Poprzedni dzień był ciężki (2 wycieczki), kolejny też miał być aktywny. Wolny dzień zaplanowałem na podjechanie do serwisu z autem. Skończyłem obowiązki szybko także planowałem zarobić trochę jako kurier. Czekałem na zlecenia w domu. Czekałem, czekałem, czekałem i doczekałem się dopiero po godzinie. Swoje zrobiłem i już mi się 'odechciało'.

scrnli_7-06-2022_23-31-35.png
Oliwa ul. Cystersów (sąsiedztwo często zwiedzanej katedry) i autokary rozjeżdżające chodniki.

Blisko była piekarnia gruzińska to wolałem zakupić chaczapuri i wpaść na kawę. I tak skończyło się zarabianie we wtorek.

Przenieśmy się do czwartku.

Zdarzyło się wówczas, że umówiona grupa turystyczna niespodziewanie zrezygnowała. Wpadła kolejna (jakiś problem z przewodnikiem), ale wieczorem ten problem jednak jakoś rozwiązano (szczegółów nie znam, może i lepiej). W efekcie zostałem w tym dniu na lodzie.

No i na takie okazje świetna jest właśnie praca dostawcy. Pogoda była piękna, także byłem gotowy pojeździć nawet kilka godzin. Tak też zrobiłem. Jeżdżenie podzieliłem na dwie części - przed obiadem i po obiedzie. Było bardzo słabo. 1,7 zlecenia na godzinę oznacza zarobek rzędu 21 zł/h. To kilkanaście złotych gorzej niż zwykle.

W końcu był czas na testy nowego u nas sposobu naliczania opłat (ok. 11 zł za dostawę + małe dodatki za odległość dostawy i od teraz również odbioru). W sumie niewiele się zmieniło gdy się jeździ rowerem. Rowerem nie warto brać długich dostaw. Dzisiaj za dłuższe dostawy dostałem 1,5 zł, ale to już było. Nowością są opłaty za daleki dojazd do restauracji. Dzisiaj za to dostałem 2,4 zł. Zmiana na plus, ale jak widać na bardzo mały plus. Można jednak teraz brać zlecenia z dalszych restauracji i potem z krótką dostawą. Przed zmianami to było "frajerstwo".

scrnli_7-06-2022_23-37-08.png

Tego dnia był to szlak mercedesowy. Aż dwie dostawy w Oliwie były do klientów u których nie byłem, a które były w sąsiedztwie salonu samochodowego.

Najpiękniej było oczywiście w falowcu na ósmym piętrze. Jak na dłoni widziałem moje liceum (obecnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną). Przypadek, nie sądzę ;)

Był też kurs pod Halę na granicy Gdańska i Sopotu. Sprawdziłem, czy rzeczywiście wprowadzono to płatne parkowanie. Rzeczywiście.

W sumie wyszło tego dnia 123 zł brutto.

Kolejny dzień (piątek) był ekstra! Jeżdżenie jako kurier idealnie dopasowało się do moich obowiązków i prywatnych ustaleń rodzinnych. Rano oprowadzanie, które kończyło się blisko domu. Tak szybko odpaliłem aplikację myśląc by przy okazji wizyty u taty po drodze coś zarobić. Tak dokładnie było.

scrnli_7-06-2022_23-30-30.png
Kolejne 3 dostawy były głównie po Przymorzu - na prawo od tego zdjęcia

Trasa niemal idealna w takim celu (powyżej). Potem się okazało, że tatę będę musiał odwiedzić jeszcze raz - także znowu aplikacja i znowu przy okazji pomocy - zarobiłem. Tym razem z torbą jeździłem trochę dłużej. W sumie zarobiłem 54 złote, dzięki napiwkowi na finiszu.

Kolejny raz 'kurierowałem' po 11 dniach przerwy. "Kurierowanie" to za duże słowo bo znowu musiałem podjechać do rodziców. A skoro robię to rowerem to po drodze zarobiłem te 11 złotych brutto. Mało, ale zawsze to jakiś chrust w kieszeni.

scrnli_7-06-2022_23-39-47.png

Na koniec stały kącik ogłoszeń. Mam po prostu różne kody i się nimi dzielę. Po pierwsze rejestrując się w aplikacji Wolt i podając kod "racibo" dostaniesz zniżkę na jedzenie. Po drugie chętnych do pracy takiej jak powyżej zapraszam do rejestracji przez MB Partner z kodem "racibo", który da wam 20 zł zniżki. To dobre do przetestowania czy taka forma dorabiania Wam odpowiada. Rejestrując się przez MB Partner możecie też zapisać się do innych firm takich jak Glovo, UberEats, czy Bolt.