Porcje Gdańska - czyli Gdańsk z perspektywy dostawcy rowerowego w pierwszej połowie maja

Już w drugiej połowie kwietnia moje jeżdżenie jako kurier było bardzo sporadyczne. W maju jeździłem jeszcze mniej. W zasadzie mógłbym to przemilczeć, ale może to kogoś zainteresuje ile można wyciągnąć z jeżdżenia np. 2 razy w tygodniu po godzince.

scrnli_21-05-2022_14-00-23.png

W pierwszej połowie maja jako kurier jeździłem 4 razy. Zarobki to po kolei: 11, 12, 56 i 14 złotych. To oznacza, że wyjeżdżałem zazwyczaj po jedno zlecenie. Przyznaję, że było to przy okazji spraw prywatnych (wpadnij po pracy, przyjedź po klucze, weź chleb, przywieź zakupy). Wtedy właśnie warto wziąć torbę kurierską i dołożyć te 20 minut na zrobienie dostawy w docelowej okolicy.

Te 56 złotych zarobiłem jako kurier samochodowy. Akurat tak się składało, że byłem rano na zajęciach w oddalonej od domu dzielnicy. Te szybko się skończyły, także wsiadłem w auto i włączyłem aplikacje. Kurs pamiętam, że wpadł mi świetny bo z Suchanina do Oliwy (czyli do domu). Potem jeszcze zmusiłem się do zrobienia dwóch dostaw po północnym Gdańsku i tak wpadły te pieniądze. Szczerze to byłem pod wrażeniem tego, że teraz można autem zarobić za kurs nawet 25 złotych. Rowerem stawki są mniejsze i rzadko mamy 15 złotych. No, ale paliwo jest już w naszym zakresie (choć można obniżyć podatek przez rozliczenie przez MB partner - link w stopce).

Taka jazda była zupełnie niemiarodajna. Włączałem się na krótko, szybko tez kończyłem pracę. Poniżej garść zdjęć.

20220511_121357.jpg
20220511_121654.jpg
Suchanino - autem dojazd tu to nic strasznego. Rowerem jest to premia górska

20220510_200719.jpg
Też bloki, ale tym razem to Żabianka - czyli już rozwożenie rowerem, blisko domu

Na koniec stały kącik ogłoszeń. Mam po prostu różne kody i się nimi dzielę. Po pierwsze rejestrując się w aplikacji Wolt i podając kod "racibo" dostaniesz zniżkę na jedzenie. Po drugie chętnych do pracy takiej jak powyżej zapraszam do rejestracji przez MB Partner z kodem "racibo", który da wam 20 zł zniżki. To dobre do przetestowania czy taka forma dorabiania Wam odpowiada. Rejestrując się przez MB Partner możecie też zapisać się do innych firm takich jak Glovo, UberEats, czy Bolt.