Przerwane kręcenie i mały opis Parku Millenium Gdańska

Miało być inaczej, ale stało się tak, że po 3 dostawach miałem wybór: pomóc bliskiej osobie lub zarabiać dalej po te 10 złotych od dostawy. Wybrałem oczywiście 10 złotych.

Wybrałem oczywiście 10 złotych.

Oczywiście pomogłem. Wróciłem do domu, a potem zakupy, apteka, opieka. Miejmy nadzieję, że wirusy skapitulują szybciej niż później. Kalendarz przewodnicki przyspiesza i już w tym tygodniu zaczynam cykliczne spacery, które opisywałem tu już jakieś 50 razy.

PXL_20240312_101025425.jpg
Zdjęcie z bloku przy ulicy Kombatantów

W czasie dzisiejszych dostaw sfotografowałem jedynie Park Millenium Gdańska. Po to również jeżdżę rowerem jako kurier by tego typu zdjęcia robić z miejsc do których normalnie bym nie trafił. Jakbym miał ciekawie i sensownie opowiadać grupie o tym parku to musiałbym sięgnąć do przeszłości. Historia, położenie, rozwój - może uratowałyby sytuację. Dlaczego?

Dlatego, że według mnie Park Millenium to chyba najbardziej nijaki park Gdańska. W trzech słowach: zieleń, alejki, płasko.

PXL_20240312_101011779.jpg

Przez stulecia tu były pola i łąki. Był też istniejący nawet do dziś Dwór Rozstaje (Eckhof). Potem było to sąsiedztwo lotniska. Dopiero w latach 70 zabudowano te tereny blokami Zaspy. Na obrzeżach osiedla powstały ogródki działkowe. Wspomniany park jest właśnie w miejscu dawnych ogródków. Powstał w 1998 roku.

Tu "więcej" informacji o parku: https://gzdiz.gda.pl/mapa/park-millenium-gdanska,o,52

Park jest coraz ważniejszy na mapie miasta z racji na zagęszczanie zabudowy. Nowe osiedla powstały na ulicy Chrobrego ( na horyzoncie zdjęcia powyżej), ale również na Grudziądzkiej. Przez to pusty i nijaki park staje się coraz bardziej żywy. Dzieci, psiarze, ludzie łapiący słońce na ławeczkach.

To moja dzisiejsza trasa:
scrnli_12-03-2024_20-20-12.png

A to dane liczbowo-pieniężne:

image.png
Było OK. Uber za 11 zł, potem Wolt na Zaspę za 12 zł i króciutki Uber tamże za 8 zł. Okazało się, że zajęło mi to mniej niż godzinę

Na koniec jeszcze link bo znalazłem w moich własnych cyfrowych notatkach podobne zdjęcie parku. Wszystko oczywiście powstało przy okazji dowozów. Zdjęcie z ulicy Kombatantów było w relacji z kwietnia 2021 roku: tu