Tak wygląda wodowanie

ENG: A short story about today's launching in the Gdańsk shipyard in Poland. It's very amateur footage, but it shows how it looks. You just have to wait 15 minutes for these few seconds of action. But it was worth it, despite the cold and unpleasant moisture.
....................................................................................
POL: Przeglądając facebooki i lokalne wiadomości do śniadania zauważyłem intrygującą wiadomość. Portal morski napisał:

We wtorek, 12 lutego 2019 o godzinie 10.00 z pochylni w stoczni Remontowa Shipbuiding SA odbędzie się wodowanie jednostki rybackiej. Będzie to wodowanie techniczne kadłuba trawlera / sejnera budowanego na zamówienie klienta duńskiego Karstensens Skibsværft A/S.

Wiadomość krótka, ale treściwa.

Rzut oka na zegarek. Reszta planów na bok. Raz dwa w pojazd i już przed 10 byłem na mostku na Martwej Wiśle. Oczywiście okazało się, że karta aparatu jest pełna. Pozostała komórka, ale płakać z tego powodu nie zamierzam.

Poniżej to co nagrałem. Akcja od 9:18.

Takich wodowań oglądałem już całkiem sporo. Myślę, że około 10. To co jest dla oglądającego dość trudne do zupełne odcięcie "głosowe". Nie słyszymy tej uroczystości. Nie ma żadnego odliczania. Czasami uroczystość trwa 5 minut a czasami grane są hymny, są przemówienia. Dlatego ten filmik jest taki jak jest. Widać i rękawiczkę, słychać głosy - było to wszak 10 minut czekania na ten kilkusekundowy moment. Było zimno, wietrznie.

Jak zwykle wrażenie przy takim bocznym wodowaniu robią fale, maleńkie zalewane przez nie pchacze oraz oczywiście duży pochył wodowanego statku.

Ładniejszy film opublikuje na pewno portalmorski.pl bo widziałem ich ze statywem i porządnym aparatem.